SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK BAKIŞIMIZ

Y.orstruly ailesi olarak, evimize, yani içinde yaşadığımız dünyamıza karşı duyarlı olmak adına sürdürülebilirlik görüşümüzü paylaşmak istiyoruz. Unutmayalım ki tükettiğimiz kaynakların da bir sonu var ve sınırsız değiller. Markamızın sürdürülebilirlik adına neler yaptığını sizlerle paylaşmak istedik.
ÜRETİM
İsrafı önlemek ve sürdürülebilirliğe katkıda bulunmak adına talep fazlası üretimden kaçınıyoruz ve yeteri kadar üretme vizyonunu benimsiyoruz. Butik bir marka olarak, satın alınan ürünlerin uzun ömürlü olması temel noktamız. Böylelikle, devamlı ve aşırı üretimden kaçınıyoruz.

KUMAŞ & DİKİŞ
Çevreye zararlı materyaller ve kısa ömürlü ürünler yerine, doğaya saygılı kumaşlarla sürdürülebilir üretim sağlıyoruz. Kumaşlarımızı ve dikişlerimizi aşınmaya dayanıklı, uzun ömürlü materyallerden üretiyoruz.
DAHA AZ ATIK MİSYONUMUZ!

PAKETLEMEMİZ
Bitkilerden üretilen ve %100 doğada çözünebilen paketlere sahibiz. Ayrıca kumaşlarımızın fazlasından ürettiğimiz ve ister laptop’ınızı korumak, ister başka amaçla kullanabileceğiniz ürün çantalarımız da var. Doğduğumuzdan beri plastik poşet kullanmıyoruz. Kağıt tüketimine de saygılıyız. Ürünle beraber size ulaşan her ek materyalin çöp vasfında olmamasına dikkat ediyoruz.
ETİKETLERİMİZ
Geri dönüştürülebilir materyallerden elde ettiğimiz ve ürünlerimiz ile beraber gelen etiketlerimizin bağ kısmını çok amaçlı olarak kullanılabilir şekilde tasarladık. Böylece, yeni materyal kullanmak yerine, hali hazırda var olan kaynağı zenginleştirerek işlevsel hale getirdik.  Saç tokası, saç bandı, paketleme lastiği olarak kullanabileceğiniz veya tercihiniz doğrultusunda işlevini değiştirebileceğiniz bu bandı üretirken sürdürülebilirliği yine ön planda tuttuk.